החלק שהוא אולי החשוב ביותר בהכנות של הכלה לחתונה הוא בחירת שמלת הכלה. ניתן למצוא שמלות כלה בכל סוגי העיצובים והסגנונות, בעשרות  וסטודיו לעיצוב. כאשר ניגשים לבחור שמלת כלה, כדאי לדעת מהו הסגנון המבוקש, פחות או יותר, כדי לדעת מה לבקש בסלון או בסטודיו.

 

שמלות כלה מסורתיות

שמלות כלה מסורתיות הן שמלות כלה בעיצוב נקי, בסגנון דומה מאד של גזרות, שמלות שנחשבו ליפות גם לפני מאה שנה, וימשיכו להיחשב כיפות גם בעוד מאה שנה.

ניתן לראות כי גם  שמלות כלה מתאפיינות בסגנון זה. שמלות הכלה המסורתיות מאופיינות בעיצובים עדינים, בקישוטים נאים ועדינים, ובגזרה עדינה ומחטבת, בדרך כלל גזרה של מותן גבוה. שמלות כלה אלה עשויות מבדים עדינים ורכים, נעימים לגוף, כמו משי, שיפון, סאטן ועוד. שמלות כלה מסורתיות יהיו תמיד בצבע לבן או בגוונים קרובים מאד ללבן כמו קרם או שמנת.

 

למי מתאימה שמלת כלה מסורתית?

שמלת כלה מסורתית מתאימה לכלות עדינות, שאינן אוהבות עיצובים רעשניים או בולטים מידי. הן מתאימות גם לכלות דתיות, מפני שהסגנון של שמלות אלה הוא סגנון צנוע ועדין, שיכול להיות צנוע גם על פי דרישות ההלכה. לכן כאשר מדובר על שמלות מסורתיות ניתן לומר כי מדובר על סגנון של שמלות כלה צנועות. אם כי, לא בהכרח. בנוסף, שמלות כלה מסורתיות מתאימות לכל כלה שרוצה להיות בטוחה שתיהנה מהתמונות של עצמה ככלה גם בעוד עשר או עשרים שנה. שמלות אופנתיות בעיצובים חדשניים נראות יפות היום, אך כאשר תתחלף האופנה, הן עלולות להיראות מוזרות, נועזות ושונות.

 

ראי גם: שמלות כלה וערב  |  שמלות ערב שמלות כלה

אלו שקראו מאמר זה, התעניינו גם ב: שמלות כלה קלאסיות

שמלות כלה מסורתיות